ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5086644
nr 508 6644
Nyrokoko, förgylld, höjd: 80 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
måndag 11 februari 2008
kl 17:33:55
100 kr
400 kr
400 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.